Öne Çıkanlar Kalp Damar Cerrahisi İskenderun Kadın Kolları Bekir Arda Özer İstanbul Bilgi Üniversitesi Özçelik-İş Sendikası Abdullah Şevki

BUNLAR BELEDİYECİLİĞİ ÖĞRENENE KADAR 5 YIL BİTER
banner33

İttifakların İskenderun'a bir şey veremeyeceğini söyleyen Mete Aslan, “Oturdukları yerde kendi siyasi geleceklerini garantiye almak için ittifak kuruyorlar. Düne kadar birbirlerine söven partiler bugün ittifak kurup oy istiyorlar. Kendi koltukları uğruna seçmenlerin doğrularını, davalarını hiçe sayıyorlar. İskenderun bu dayatmalara boyun eğmeyecek kadar gururludur. Zorlamaya dayatmaya her zaman karşı çıkan insanların yaşadığı bu memleket, zoraki ittifaklara da geçit vermez.

İskenderun ittifakı derken tüm İskenderunluların aynı çatı altında olacağı ve sadece İskenderun menfaatlerinin olduğu bir ittifak planladık. İşte bu yüzden sizleri bu çatı altına davet ediyorum. Dayatma adaylarla bir yere varamazsınız. Ya bu İskenderun ittifakına oy verirsiniz İskenderun kazanır, ya da diğer ittifaklara verirsiniz ve 10 yılda İskenderunlu bu hale getirenlere yeniden fırsat verirsiniz”.

10 yıl önce yaptığım hizmetlerin üzerinde bir çivi dahi çakılmamış. Yollar hala çukur. Su hala gelmedi. O suyu büyük mücadeleler sonucu Payas’a kadar getirdim. 10 yıldır İskenderun'a getiremediler. Artırma tesisini de iki fabrika uğruna yok ettiler. 40 yıllık içme suyu ihtiyacı karşılanacaktı. İki yıl daha görevde kalsaydım içme suyu bugün musluklarınızdan akıyor olacaktı. Lütfen artık İskenderun’ zaman kaybettirmeyin.

Bir an önce tahribatı onarıp yeni hizmetlere geçelim” dedi. İki adayımız daha var. Soruyorum iki mahalle sınırlarını bilir mi? Kişiliklerine sözüm yok. Değerli iki insan. Doktorluk veya demir çelik işi belediyeciliğe benzemez. Siz belediyeciliği öğrenene kadar 5 yıl biter. İskenderun 5 yıl daha kaybetmiş olur” dedi..

GÜLTEPE MAHALLESİNE ZİYARET
Gültepe sakinlerinden Murat Aksoy ve tanınmış iş adamlarından Yıldırım Alpay’ın organize ettiği ev toplantısına katılan Mete Aslan, mahallelinin tapu sorununun çözülmesi durumunda modern bir mahalle statüsüne kavuşacaklarını ifade etti.


Belediye başkanlığı döneminde tapu olmamasına rağmen yol asfalt su kanalizasyon sorunlarının çözüldüğüne dikkat çeken Mete Aslan, “O dönem de sizlere rica etmiştim. Şimdide söylüyorum. Tapularınızı alın ben de buraya modern bir mahalle için elimden geleni yapayım. İskenderun ittifakı olarak bu yola çıktık ve kazanacağız. Her gün bir yalanla karşı karşıya kalıyoruz. Çekilecek dediler tutmadı, başka bir adaya çalışıyor dediler tutmadı. Şimdide sahildeki camiyi yıkacak diyorlar. Hacı adam cami yıkar mı? Yeri konusunda karşı olduğumu her zaman söyledim. Oradaki askeri tesisi yıkıp sahili uzatmıştım. Zamanında o cami için çok ısrar ettiler ama ben kabul etmemiştim. Çünkü istedikleri yerde cami ihtiyacı yoktu. Üniversite civarında yer verdim cami yapılsın diye kabul etmediler. Mete Aslan camiyi yıkacak dedikodularına inanmayın. Müslüman Camii yıkar mı? Her gün kafanızı karıştıracaklar çünkü seçimi alıyoruz. Bunu gördüler ki Cumhurbaşkanını yeniden getiriyorlar. Benden değil sizlerden korkuyorlar. Bu şekilde devam edelim ve İskenderun ittifakına sahip çıkalım. 1 Nisan’da İskenderun yeni hizmet dönemine girecek söz veriyorum” dedi.

Daha yeni gelmişti, ne oldu da yeniden geliyor
İskenderun Belediye Başkan adayı Mete Aslan Denizciler mahallesinde site sakinlerine konuk oldu. “Bugüne kadar iktidar partisine oy verdiniz ama bugün her şeyden şikayet ediyorsunuz” diyen Mete Aslan, “Bundan sonraki seçimlerde yine verin ancak bu seçimde bir uyarı yapın. İktidar sizi her seçim kuzu kuzu oy verecek diye bilmesin. Gelin bir ders verin uyarıda bulunun” dedi.


Site sakinlerinin sorularını da yanıtlayan Mete Aslan, “Başımızda büyükşehir belası var. Yetkilerin yüzde 80’i orada. İskenderun belediyesinin mali durumu nedir, borcu nedir bilmiyorum. Büyükşehir yetkisinde olan bir sorunumuz sıkıntımız olursa rica ederiz. Yapmazsa bütçemizin yettiği yere kadar biz yaparız. Antakya’dan gelip de bizi dövecek halleri yok. Onlar yapmazsa ben yaparım. Sizden ricam İskenderunluluk ruhunu yeniden bu şehre getirmeniz. Sorduklarında ben Akçaylıyım Ben Belenliyim demeyin. Siz İskenderun’da yaşıyorsanız İskenderunluyum demek durumundasınız. İskenderun’un sahipsizliğini geçen 10 yılda görünüz. Milletvekilleri nerede? Her gün bakan getirmeye başladılar. Bana da baksın. Bende bu ülkenin vatandaşıyım. Cumhurbaşkanı benim de cumhurbaşkanım olsun. Ben bir parti genel başkanı olarak değil tüm ülkenin cumhurbaşkanı olarak görmek istiyorum. Bu hafta sonu da İskenderun’a geliyormuş. Ne oldu daha yeni gelmişti? Korku mu var acaba. Anket sonuçları kötü mü gidiyor yoksa?. Benden değil sizlerden korkuyorlar. Sizin İskenderun ittifakını benimsemeniz korkuya neden oldu. Bütün bakanları ile gelsinler bu halkı bu defa kandırmayacaklar. İskenderun ittifakı zaferle çıkacak” dedi.

BÜYÜKDERE MAHALLESİNE ZİYARET

İskenderun’a bağlı en uzak mahallelerden olan Büyükdere Mahallesine giden Demokrat Parti Belediye Başkan adayı Mete Aslan burada da yine yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Büyükdere mahallesinin plajını kendisinin yaptığını söyleyen Mete Aslan, “Bakamamışsınız ve görünce üzüldüm. Belediyeyi aldığımızda bir daha yapacağım” dedi.


Diğer iki adayın bu mahalleden haberinin olup olmadığını merak ediyorum diyen Mete Aslan, “ İki değerli insan aday oldu. Biri fabrikatör biri doktor. İkisi de işlerinde ve mesleklerinde başarılı. Belediyecilik yapmak o kadar kolay olmuyor ne yazık ki. Belediyeyi mahalleleri insanları ve sorunları tanıyana kadar 5 yıl geçer. O yüzden İskenderun’u belediyeciliği bilmeyenlere emanet etmeye gönlüm razı olmadı. Gelirken plajınızı gördüm ve üzüldüm. Oysa ben oraya çok para harcamıştım. Sahip çıkamamışsınız. Belediye başkanlığını aldığımız zaman bir kez daha plajı elden geçireceğiz ve orayı sizlere vereceğim. Sahip çıkın. Sahip çıkmanız gereken bir olay daha var, o da İskenderun ittifakı. Cumhur ve Millet ittifakları sizlere sorulmadan kuruldu. Karşınızda sizin ittifakınız var. İskenderun ittifakı ile birlikte İskenderun’u 15 yılda yaptığımız hizmetlere yeniden kavuşturacağız” dedi.

AKARCA MAHALLESİNE  ZİYARET

Hatay’ın Büyükşehir statüsüne girmesinin ardından İskenderun’un bir mahallesi olan Akarca’ya çıkarma yapan DP adayı Mete Aslan, mahalle sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı.  Belediye Meclis Üyesi adayı Sedat Bakır ve tanınmış siyasetçilerden Nurettin Can’ın tertip ettiği toplantı da yoğun bir katılım vardı.
Her dönem iktidar partisine oy vermenize saygı duyuyorum diyen Mete Aslan, “ Son günlerde içerde ve dışarıda ülkemizin geldiği noktayı görüyorsunuz. Silerin oyları sayesinde daha da ipin ucunu kaçırıyorlar.

Gelin bu defa iktidar partisine bir ders verin ve Ankara dayatmasının İskenderun’da tutmayacağını gösterin. Gönül erdiğiniz partiye oy verin ancak arada böyle uyarı niteliğinde de dersler verin. Yoksa sizin her seçim oy verdiğinizi görüp istedikleri dayatmaları sizlere sunuyorlar. İki adayında belediyecikte başarılı olamayacağını gördük ve bu yola çıktık. Belediye başkanlığına oturduklarında bu şehrin ne yapıda olduğunu belediyeciliğin asıl yapıldığını öğrenmeleri 5 yıl sürecek. Zaman kaybı yaşanacak. Zaten 10 yıldır zaman kaybı yaşadık. Gelin İskenderun’u yeniden ayağa kaldıralım. Her yerden şikâyet geliyor. Nereye gitsem bizi kurtar diyorlar. İskenderun benim aşkım. Söz konusu İskenderun olursa görevden kaçamam. Hiç niyetim olmamasına rağmen ısrar ve baskı sonucu aday oldum. Madem yeniden başkan olmamı istiyorsunuz o halde gelin İskenderun ittifakını yerel iktidara taşıyalım” dedi.Hatay’ın Büyükşehir statüsüne girmesinin ardından İskenderun’un bir mahallesi olan Akarca’ya çıkarma yapan DP adayı Mete Aslan, mahalle sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı.  Belediye Meclis Üyesi adayı Sedat Bakır ve tanınmış siyasetçilerden Nurettin Can’ın tertip ettiği toplantı da yoğun bir katılım vardı.
Her dönem iktidar partisine oy vermenize saygı duyuyorum diyen Mete Aslan, “ Son günlerde içerde ve dışarıda ülkemizin geldiği noktayı görüyorsunuz. Silerin oyları sayesinde daha da ipin ucunu kaçırıyorlar. Gelin bu defa iktidar partisine bir ders verin ve Ankara dayatmasının İskenderun’da tutmayacağını gösterin. Gönül erdiğiniz partiye oy verin ancak arada böyle uyarı niteliğinde de dersler verin. Yoksa sizin her seçim oy verdiğinizi görüp istedikleri dayatmaları sizlere sunuyorlar. İki adayında belediyecikte başarılı olamayacağını gördük ve bu yola çıktık. Belediye başkanlığına oturduklarında bu şehrin ne yapıda olduğunu belediyeciliğin asıl yapıldığını öğrenmeleri 5 yıl sürecek. Zaman kaybı yaşanacak. Zaten 10 yıldır zaman kaybı yaşadık. Gelin İskenderun’u yeniden ayağa kaldıralım. Her yerden şikâyet geliyor. Nereye gitsem bizi kurtar diyorlar. İskenderun benim aşkım. Söz konusu İskenderun olursa görevden kaçamam. Hiç niyetim olmamasına rağmen ısrar ve baskı sonucu aday oldum. Madem yeniden başkan olmamı istiyorsunuz o halde gelin İskenderun ittifakını yerel iktidara taşıyalım” dedi.


 


 

banner15
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner19

banner11

banner10